Кардинал О'Меллі: Синод – це не «референдум» у справі целібату
  • Птн, 18/10/2019 - 17:21

Синод Єпископів про Амазонію, що триває у Ватикані, не є «референдумом» у справі священичого целібату. Він є часом пошуків шляхів більшої душпастирської опіки для жителів цього регіону, а також можливості забезпечити їм регулярне сакраментальне життя. У синодальній залі про це говорив американський кардинал Шон П. О'Меллі, який належить до Ради кардиналів, що допомагає Папі Франциску в реформі Римської курії.

Кардинал О'Меллі вказав, що турбота про надання священників мешканцям Амазонії вимагатиме жертв з боку всієї Церкви. Він зазначив, що варто також замислитися про перерозподіл священників у світі. Він наголосив на потребі відновити місіонерський дух та взяти на себе більшу відповідальність, також фінансову, за Церкву в Амазонії. Єрарх вказав на потребу сприяти місцевим покликанням та піклуватися, щоб вони могли формуватись у своєму середовищі, у власній мові та культурному контексті.

Він навів приклад духовної семінарії у Гватемалі, яка формувала священників з корінних народів через спеціально підготовлену для них навчальну програму. На жаль, через брак коштів її закрили. Семінаристи, переведені до інших семінарій, не могли витримати зіткнення з іншою культурою, а також відчуження в середовищі, в якому вони почувалися неповноцінними. Кардинал О'Меллі наголосив, що таке розвинене семінарійне формування може стати можливістю для Амазонії.

Американський єрарх зазначив, що у своїх виступах Папа Франциск також просив Отців Синоду про більшу увагу до проблеми насильства в цьому регіоні. Насильства щодо місіонерів та людей, які борються за право на землю, за довкілля та наслідки, які це має для жителів Амазонії та всього світу.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць