Лаба Роман. Авторська колонка

  • Вівторок, Травень 14, 2024 - 13:35

    Перемога на Євробаченні 2024 - символ сучасної Європи.

    - Nemo - символ європейця, який не знає хто він.

    - Перемога Nemo - обличчя Європи, яка втратила свою ідентичність.

  • Неділя, Травень 12, 2024 - 16:14

    Моє бачення на тему Євробачення 2024.

    - Розбір теми від Олексія Погорєлова: https://www.youtube.com/watch?v=M7J6WAtVsvw&t=0s 

    - Розбір теми від Катерини Баско: https://www.youtube.com/watch?v=nRWjsaww4ug&t=0s 

    - Емоції католиків України, які радіють тому, що пісня про «Діву Марію і Мати Терезу» потрапила да фіналу…

    - Євробачення – конкурс, який давно має ідеологічно-політичний характер.

  • Середа, Травень 8, 2024 - 11:33

    Проєкт κήρυγμα на каналі Nebo ON. Доктор богословʼя о. Роман Лаба досліджує керигму - проголошення Доброї Новини (Євангелізація) -- в стилі раннього християнства

  • Середа, Травень 8, 2024 - 11:19

    Проєкт κήρυγμα -- новинка на каналі Nebo ON. Доктор богословʼя о. Роман Лаба досліджує керигму - проголошення Доброї Новини (Євангелізація) -- в стилі раннього християнства. У першому відео розбираємо послання Апостола Павла до римлян

  • Середа, Травень 1, 2024 - 09:32

    Святий Йосиф - людина діла!

    Святий Йосиф - справжній батько, який звершував батьківське покликання по відношенню до Ісуса (Лк 2).

    Святий Йосиф - справжній чоловік Марії.

    - Чому Йосифа зображували старенький?

    - Коментар архієпископа Фултон Шіна.

    - Йосиф і Марія - закохана пара.

    - Марія - Ковчег Нового Завіту.

  • Субота, Квітень 27, 2024 - 22:53

    До XVI була загальна згода щодо хрещення дітей.

    - Анабаптисти.

    - Свідчення ранньої Церкви: Ориген, Тертуліан, св. Іреней, св. Полікарп, св. Кипріан.

    - Брак полеміки щодо хрещення дітей у ранньому християнстві.

    - Обрізання і хрещення в теології Нового Завіту.

    - "Спасешся Ти і твій дім" (Діяння 16).

    - А що зі згодою і свідомістю дітей?

    - Хрещення як благодать.

    - Дитина - зразок прийняття Божого Царства (Лк 18).

    - Духовна вразливість дітей.

    - Хрещення - це звершення вибору Бога!

  • Субота, Квітень 27, 2024 - 13:19

    Русофільство західних консерваторів.

    - Що робити? Стаття професора Роберто де Маттеї: https://rorate-caeli.blogspot.com/2024/04/towards-global-war-ducunt-fata-volentem.html?m=1

    - Замість св. Августина - Томас Гобс.

    - Коли людина відходить від Божого ладу, опиняється під владою хаосу і долі, над якими не володіє?

    - Що буде у випадку перемоги/поразки Ізраїлю?

    - Що буде у випадку перемоги/поразки України?

    - Битва за цивілізацію?

  • Середа, Квітень 24, 2024 - 09:34

    Найбільша духовна проблема наших часів?!

    - Бог має більше клопоту з пастирями, ніж з вівцями.

    - Йона і Ніневія: з ким більше проблем?

    - Що це значить: Ісус - двері для овець (Йн 10)?

    - Пророцтва проти пастирів (Єр 23; Єзк 34).

    - Жнива великі... проблема з женцями (Лк 10, 1 - 2).

    - Три обов'язки Пастирів.

    - Хто не проповідує, той не любить (св. Кесарій з Арль).

    - Іспит сумління.

    - Скільки овець не приходить до твоєї кошари?

  • Четвер, Квітень 18, 2024 - 14:55

    - В яке свято народився Йозеф Рацінґер?

    - Родина Рацінґерів і нацистська влада.

  • Вівторок, Квітень 9, 2024 - 16:14

    Промова/наказ патріарха Кіріла:

  • Середа, Квітень 3, 2024 - 09:50

    Воскресіння - фундамент і серце християнства.

    - Воскресіння - подія історична і метаісторична.

    - Тайна віри.

    - Сім аргументів на користь воскресіння:

    1. Пустий гріб. - Чи тіло Ісуса могли викрасти?

    2. Полотнище і хустка. - Що побачив улюблений учень? Побачив і увірував?

    3. Явлення Воскреслого? - Чи може галюцинація супроводжувати понад 500 осіб?

    4. Свідчення жінок? - Кого варто було б записати у свідки?

    5. Перемінна життя учнів! - Чи Ви віддали б життя за пройдисвіта, який Вас обманював?

  • Неділя, Березень 31, 2024 - 22:47

    Останні роки часто чути думку про те, Господь Ісус Христос між своєю смертю і воскресінням пішов… до пекла, щоб відібрати в сатани ключі, тобто владу над світом...

    - Коріння такого мислення в гностицизмі і дуалізмі.

    - Таке представлення є єретичним.

    - Що про це говорить Біблія?

    - Що на цю тему говорять Отці Церкви?

    - Якою є влада диявола?

    - Порівняння св. Августина: сатана - пес на ланцюгу. Що має на увазі Церква, коли сповідує, що Христос "зійшов у відхлань"?

    - Христос увійшов в стан померлої людини.

  • П'ятниця, Березень 29, 2024 - 17:37

    Велика П’ятниця – Літургія Страстей Господніх.

    - Укриті зображення хреста (cruces dissimulatae) в ранній Церкві.

    - Зображення корабля зі щоглою у формі хреста.

    - Людина не здатна переплисти води цього світу без дерев’яного, збитого цвяхами корабля – хреста (Святий Августин).

    - Буря на морі (Мт 8, 23 – 26).

    - Човен, до якого входить Ісус відображає, заповідає хрест, який дозволяє нам пройти крізь бурю, темряву, відхлань. Першим, хто увійшов до човна, тобто увійшов у таємницю хреста є Господь, а потім його учні (Св. Хроматій з Аквілеї).

  • П'ятниця, Березень 29, 2024 - 17:34

    Великий Четвер - Свята Меса Господньої Вечері.

    - Встановлення Таїнств Євхаристії і Священства.

    - Описи Євангелистів.

    - Різниці між Йоанном і Синоптиками.

    - Ісус - Агнець Божий.

    - Пасхальна учта за часів Ісуса.

    - Агада, ягня, гіркі зела, опрісноки і вино.

    - Як перекладається слово "песах"?

    - Пасха Ісуса і стара пасха юдеїв.

    - Чому Ісус не спожив четвертої чаші?

    - Пояснення Бенедикта XVI.

  • Понеділок, Березень 11, 2024 - 15:13
    • Папа Урбан ІІ та святий Пій V і адекватна реакція на агресію.
    • Піднести білий прапор в умовах геноциду – це дозволити агресору безперешкодне вбивство народу.
    • Заклики підняти білий прапор є логічним продовженням пацифістського мислення.
    • Пацифізм: початки.
    • Пацифізм на службі у тоталітаризму.
    • Ідея роззброєння - серце пацифізму.
    • Єдиний ефект роззброювальної пацифістської пропаганди полягає в тому, що під час наступного нападу чесна людина буде абсолютно беззахисна, а злодій цілком озброєний.
  • Четвер, Березень 7, 2024 - 12:40

    Чи благословення на при кінці Святої Меси є для всіх?

    - Як один із аргументів на підтримку так званого душпастирського благословення для одностатевих пар, наводиться факт, що на закінчення Святої Меси, благословення уділяється УСІМ!!!

    - Благословення є для учасників Євхаристії.

    - Свідоцтво св. Юстина, Апологія І.

    - В перших століттях християнства було неможливим щоб у Євхаристії приймав участь якийсь язичник, бо він, наприклад, був «мером міста» чи «головою райдержадміністрації».

  • Вівторок, Березень 5, 2024 - 11:06

    Чи можна молитися про помсту? Чи молитва про покарання ворогів не суперечить заклику Ісуса любити неприятелів?

    - Публічний і приватний ворог в античному світі.

    - Любов до неприятелів і захист Вітчизни.

    - "Влада не дарма носить меч" (Рим 13, 5).

    - А якщо hostis став inimicus?

    - Хто може мститися?

    - Бог милосердний і тому... КАРАЄ!

  • Понеділок, Березень 4, 2024 - 13:09

    Адам і Єва не дотримались посту (Буття 3).

    - В чому полягала заборона споживати з дерева пізнання добра і зла?

    - "Їстимеш з усякого дерева, що в саду, але..." (Бут 2).

    - Де заспокоїти голод серця?

    - Від бажання подобатися Богу до бажання подобатися людині.

    - Мета посту.

    - Чому піст має бути в тайні?

    - Що обирати, коли вибір між гординею і м'ясом?

  • П'ятниця, Березень 1, 2024 - 12:08

    Чому католики моляться за заступництвом Святих?

    - Аргумент християн протестантів: До святих не можна звертатись, бо:

    1) є один Посередник - Ісус Христос;

    2) святі вже померли.

    - Чого стосується посередництво Христа?

    - Посередництво стосується Завіту, тобто діла відкуплення у Крові Христа!

    - Чи Христос забороняв безпосередньо звертатися до Бога?

    - "Отче наш" - Заступництво святих і посередництво Христа.

    - В історії спасіння Богу подобається залучати людей у свої справи.

    - Чи померлі християни є мертвими?

  • Понеділок, Лютий 26, 2024 - 11:40

    Чи може через війну промовляти Бог?

    - Християнам усе співдіє на добро (Рим 8, 28).

    - Християнин живе кожним словом, тобто кожною подією, яку Бог допустив у його житті.

    - 10 катехез війни.

    - Війна спонукає жити і навертатися СЬОГОДНІ.

    - Війна пригадує, що нам є за що каятися.

    - Війна викриває слабкість і силу людини.

    - Війна викриває слабкість цього світу і спрямовує наші очі до Божого Царства.

    - Війна показує важливість однієї людини.

    - Війна показує цінність спільноти.

    - Війна показує суспільний вимір наших вчинків.

Сторінки