Папа: Ісус шукає не поверхневих «фолловерів», а учнів, які захоплені Ним
  • Нед, 14/01/2024 - 19:47

Коментуючи євангельську розповідь про зустріч Ісуса з першими учнями, Папа Франциск запросив замислитися над трьома діями, які супроводжують цю подію: шукати, перебувати, звіщати.

Віра – це не теорія, а зустріч, це означає піти й подивитися, де Господь перебуває, та залишатися разом з Ним. На цьому наголосив Папа Франциск, промовляючи до римлян, паломників і туристів, які в неділю, 14 січня 2023 р., прийшли опівдні на площу Святого Петра у Ватикані, щоби послухати його повчання, помолитися разом з ним молитву «Ангел Господній» і отримати Апостольське благословення. Святіший Отець коментував розповідь святого євангелиста Івана про зустріч Ісуса з першими учнями, зазначаючи, що ця картина є спонукою для нас творити пам’ять про нашу першу зустріч з Ісусом, поновляти ту радість, з якою ми вирішили йти за Ним, а також запитувати: що означає бути Господніми учнями? За його словами, зі згаданого євангельського уривку можемо почерпнути три дієслова-підказки: шукати, перебувати та звіщати.

Відкрите серце, що шукає

Завдяки вказівці Предтечі двоє його учнів починають іти за Ісусом, а Він, побачивши їх, запитує: «Що ви шукаєте?». Як зауважив Папа ці перші слова, з якими Господь звернувся до них, є заохоченням поглянути в першу чергу всередину себе, запитати себе про те, якими прагненнями вони керуються. «Господь не хоче формувати прозелітів, не прагне поверхневих "фолловерів", Господь хоче людей, які ставлять перед собою запитання і погоджуються на те, щоб Його слово стало для них викликом», – сказав Наступник святого Петра, вказуючи на те, що для того, щоб стати Ісусовими учнями, потрібно шукати Його, «мати відкрите серце, яке перебуває в пошуках і не почувається насиченим та вдоволеним».

Міра учня

За словами Святішого Отця, що було предметом пошуків цих двох, можемо побачити із наступного моменту. Вони не шукали новини чи інформацію, або ж чудесних знаків, а хотіли зустріти Месією, побути з Ним. Тож першим запитанням, яке ставлять, є: «Де перебуваєш?». І Христос запросив їх побути з Ним: «Ходіть і побачите». «Бути з Ним, залишатися з Ним – ось що найважливіше для Господнього учня», – мовив Єпископ Риму, підкреслюючи, що віра – це не теорія, а зустріч, перебування з Господом.

Радість, що виливається назовні

Як зауважив далі Папа, ця перша зустріч з Ісусом була настільки промовистим досвідом, що учні навіть запам’ятали на все життя годину, коли вона відбулася. Їхні ж серця «були настільки переповнені радістю, що вони відчували потребу ділитися отриманим даром», тому один з них, Андрій, побіг до свого брата Симона та привів його до Ісуса.

Підсумовуючи, Святіший Отець заохотив слухачів, згадавши про свою першу зустріч з Ісусом, відповісти собі на кілька запитань. Чи пам’ятаємо про нашу зустріч з Господом, чи шукаємо Його, а чи зручно вмостилися у вірі, що складається зі звичок? Чи перебуваємо з Ним у молитві? Чи відчуваємо потребу ділитися нашою радістю? «Нехай же Пресвята Марія, перша Ісусова учениця, дарує нам прагнення шукати Його, прагнення перебувати з Ним і прагнення звіщати Його», – побажав на завершення Папа.