Відтепер в Римі щоденеділі буде Свята Меса українською мовою
  • Чтв, 22/09/2016 - 18:25

Починаючи з 25 вересня щонеділі о 9:00 у Церкві Святих Цельсія та Юліана в Римі (Via del Banco di Santo Spirito, 00186 Roma) українці-римо-католики мають можливість брати участь у Святій Месі українською мовою. Новостворена спільнота, якою опікується отець Олександр Халаїм, запрошує всіх українців, які мешкають в Римі та околицях, для спільної молитви та Євхаристії.

"Така потреба давно визрівала в серцях українських мирян та священиків, що навчаються чи працюють в Римі. І тепер ми дуже раді, що можемо анонсувати українську католицьку Літургію в самому серці Рима, неподалік від Ватикану", - поділився один із ініціаторів Володимир Пашковський. Пізніше, задля зручності людей, які доїжджатимуть, час Меси може змінтися.

Архиєпископ Мечислав Мокшицький, який також доклав чимало зусиль, щоби українські католики в Римі мали можливість для спільної Літургії, привітав їх з цією новиною:

"Я дуже тішуся, шо нарешті нам вдалося узгодити питання, щоби наші вірні з України могли збиратися разом, щоби посвятити час Господу на Службі Божій, молитві і зустрічі у спільноті українців. Часто єпископ вікарій Риму говорив мені, що було би добре, щоби українці, які живуть і працюють в Римі, також могли інтегруватися в італійські парафії там, де вони живуть і навчаються, якшо вони знають італійську мову. Але ми знаємо, що цього замало, бо кожен хоче молитися своєю рідною мовою, своєю молитвою серця. І це дуже важливо, бо знаємо, що є велика розлука з родиною, батьківщиною, а тоді люди особливо потребують заступницької молитви, спільноти, Церкви, яка є другою родиною.

Дуже дякуємо всім, хто долучився до реалізації цієї ініціативи. Також настоятелю Церкві Святих Цельсія та Юліана, які прийняли нашу спільноту, а особливо нашим священикам, які хочуть посвятити свій час, щоби огорнути пастриською опікою вірних з усієї України та нашої Митрополії.
Вітаю вас всіх з цією новиною та заохочую до спільної молитви. Так як інші національності з інших держав мають свої костели в Римі, так і ми будемо дбати про те, щоби мати свою українську спільноту, з часом і парафію, і думаю, що це буде на добро кожної людини, для розвитку її віри і святості”.