Церква

 • Середа, Грудень 7, 2022 - 17:18

  Похоронні богослужіння п. Юрія Шевчука, батька Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава, відбудуться у США та Україні.

  У четвер, 8 грудня 2022 року, від 17:00 до 19:00 тіло покійного Юрія Шевчука перебуватиме у храмі Святого Духа м. Акрон, штат Огайо (США). Парастас відслужать о 19:00. У п’ятницю, 9 грудня, об 11:00 відбудеться Заупокійна Божественна Літургія з Чином похорону.

  Відтак тіло п. Юрія перевезуть в Україну на вічний спочинок на цвинтарі у м. Стрию. Про дату і час завершення Чину похорону у Стрию повідомлять згодом.

 • Середа, Грудень 7, 2022 - 11:01

  Федерація Католицьких Медіа Франції запрошує працівників католицьких медіа на чергову зустріч, що відбувається наприкінці січня 2023 року в контексті літургійного спогадування Небесного покровителя журналістів. Цього разу відбудеться вручення першої Премії Жака Амеля.

 • Вівторок, Грудень 6, 2022 - 13:12

  Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав в ефірі телемарафону «Єдині новини» поділився думками та рекомендаціями, як і чому необхідно українцям у драматичний час воєнної агресії росії проти України, в умовах складної ситуації зі світлом і теплом святкувати Різдво Христове. Також Предстоятель пояснив позицію Української Греко-Католицької Церкви щодо календарної літургійної реформи.

  Створити простір Різдва у воєнних обставинах

  На переконання Блаженнішого Святослава, ми всі потребуємо різдвяної радості й маємо на неї право.

 • Вівторок, Грудень 6, 2022 - 13:05

  68-річний о. Марко Іван Рупнік, ТІ, отримав заборону публічного служіння. Заборона вислуховувати сповідь та проводити духовне наставництво наступила після завершення розслідування щодо психологічного і фізичного зловживання монахинями у Словенії.

  У офіційній заяві єзуїтів від 2 грудня вказано, що про зловживання неповнолітніми не йшлося, інформує CNA.

  Окрім того, священнику заборонено проводити духовні вправи св. Ігнатія та брати участь в будь-якій публічній діяльності без згоди настоятеля.

 • Вівторок, Грудень 6, 2022 - 12:13
  Новий пакет допомоги призначений на те, щоби допомогти церковним спільнотам і тим, кому вони служать, справитися з наслідками енергетичної кризи, спровокованої війною.

  Цілеспрямовані атаки проти цивільної енергетичної інфраструктури роблять до краю важким виживання в умовах зими. Тому Папська Фундація «Допомога Церкві в потребі», яка від початку широкомасштабного російського вторгнення в Україну активно підтримує служіння українських католиків в умовах війни, затвердила черговий пакет допомоги, щоби боротися з енергетичною кризою.

 • Середа, Листопад 30, 2022 - 20:35

  Християни на Заході не повинні сприймати релігійну свободу і свободу віросповідання як належне – наголосив кардинал Роберт Сара. За його словами, напади на релігійну свободу відбуваються у різні способи, і мученики надалі помирають за свою віру по всьому світі. Це відбувається не лише у найвіддаленіших закутках планети, але також і на Заході, де релігійна свобода також є під загрозою.

   

  На думку кардинала, у випадку Заходу зараз маємо справу не так з відкритою ненавистю до віри, як і все більш очевидними і посиленими упередженнями до християнства.

   

 • Неділя, Листопад 27, 2022 - 21:46

  Всечесні Отці та Богопосвячені Особи!

  Дорогі у Христі Брати і Сестри!

 • Субота, Листопад 26, 2022 - 19:49

  Нещодавно мій біблійний коментар на ютюб каналі „NEBO ON” викликав дискусію на тему Церкви як монархії. Зі слів деяких учасників дискусії (серед яких також священники-богослови) прозвучало, що таке твердження (Церква є монархією) не має основ у навчанні Церкви та Понтифіків, а в документах Другого Ватиканського Собору жодного разу не згадується вираз «монархія». Прикро, що поважні священники богослови наводять такі аргументи, не дослідивши питання. Тому вирішив ще раз коротко насвітлити цю тему.

 • П'ятниця, Листопад 25, 2022 - 11:16

  24 листопада завершились реколекції єпископів у Брюховичах. Учасниками були римсько-католицькі та греко-католицькі єрархи України. Після реколекцій відбулась братерська зустріч.

  Під час реколекцій конференції провадив о. Даниїл Ботвіна OFM. Він звернув увагу присутніх на постать святого Франциска, який і в наш час несе світу мир та добро.

 • Четвер, Листопад 24, 2022 - 17:20

  Норвезький єпископ, який навернувся з лютеранства і був прийнятий до Католицької Церкви в 1993 році, розповів, що важливу роль у його наверненні відіграла відправа літургії.

 • Середа, Листопад 23, 2022 - 22:10

  Американська архиєпархія Денверу оголосила «Вказівки щодо справ людської особи і статевої ідентичності». У них закликають католицькі школи не приймати учнів, які вважаються «трансгендерними».

 • Вівторок, Листопад 22, 2022 - 17:23

  Настоятелькою Української провінції згромадження cестер місіонерок Найсвятішого Ізбавителя стала сестра Альфонса Карапата.

  Біографічна довідка

  Сестра Альфонса народилась 1 серпня 1980 року в м. Новояворівськ, що на Львівщині. У 2001 році разом із першою групою українок розпочала новіціат у згромадженні сестер місіонерок Найсвятішого Ізбавителя (редемптористки місійні). Перші обіти склала 1 серпня 2003 року. 2006 року закінчила навчання на філософсько-богословському факультеті Українського Католицького Університету та здобула ступінь магістра богослов’я.

 • Понеділок, Листопад 21, 2022 - 22:15
  Представлена навчальна програма «Католицизм» покликана сприяти поглибленню пізнання правд християнської віри.

  20 листопада 2022 р., у соборі Святої Софії Рима відбулася презентація книги та фільму «Католицизм». Черниці Климентія Луків і Тереза Прус зі Згромадження Сестер святого священномученика Йосафата розповіли присутнім також про особливості ширшого проекту, який охоплює однойменний курс катехизації дорослих.

 • Понеділок, Листопад 21, 2022 - 22:14

  В день, присвячений спільнотам споглядального життя, Папа Франциск через Твіттер нагадав про їхню важливу місію в Церкві.

  «Контемплятивні монастирі, своїм молитовним мовчанням і прихованою жертовністю по-материнському підтримують життя Церкви. #ProOrantibus»

  Таким твітом у понеділок, 21 листопада 2022 р., Папа Франциск склав подяку членам затворницьких монаших спільнот, які присвятили своє життя молитві за потреби Церкви та світу.

 • Понеділок, Листопад 21, 2022 - 15:17

  Днями в Інституті Богословських Наук на Хмельниччині відбулася перша сесія Школи капеланського служіння, яку започатковано у Римсько-Католицькій Церкві в Україні.

  На сесії був присутній ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії єпископ Павло Гончарук, який відповідальний за військове капеланство при єпископаті РКЦ.

  У першій сесії взяло участь близько 30 священників, які поглиблюватимуть свої знання та у тій чи іншій мірі долучаться до капеланського служіння.

 • Понеділок, Листопад 21, 2022 - 15:14

  Чим ближче до Різдва, тим все частіше лунатимуть заклики «Геть від москви! Давайте святкувати Різдво з усім світом 25 грудня». 

  Зауважу, що я перша ЗА перехід на новий календар у церковному житті. Але при одній умові – новий календар має бути спільним для УГКЦ і ПЦУ. 

  Відкрию вам таємницю: нових календарів є 2 – григоріанський, яким користується католицька церква, і новоюліанський, яким користуються православні церкви. В чому різниця? А в тому, що найважливіше свято – Воскресіння Христове – вони святкують по-різному. 

 • Понеділок, Листопад 21, 2022 - 09:12
  Проголошений блаженним отець Джузеппе Амброзолі, італійський священик Згромадження Місіонерів Комбоніанців Ісусового Серця, лікар, що понад 30 років самовіддано трудився в Уганді. Його називали «святим лікарем» за любляче й співчутливе ставлення до всіх хворих, яким він присвятив усе своє життя.
 • Понеділок, Листопад 21, 2022 - 09:04

  У час, коли людство повністю відходить від Бога, звернення до найбільшого поборника демонів св. Архангела Михаїла є ефективною зброєю проти могутніх атак сил темряви. Це підтверджують слова св. Томи Аквінського: «Михаїл є подихом душі Відкупителя, яка наприкінці світу боротиметься і знищить Антихриста, як він це зробив із Люцифером на самому початку». Що кожен повинен знати про великого «Князя Небесного Війська», щоб бути під його захистом під час останнього випробування?

 • П'ятниця, Листопад 18, 2022 - 18:47

  Оприлюднено текст, який буде орієнтиром для континентального етапу XVI Звичайної Асамблеї Синоду Єпископів на тему «Задля синодальної Церкви: сопричастя, участь і місія».

 • П'ятниця, Листопад 18, 2022 - 16:06

  Примас Нідерландів попросив Апостольську Столицю видати енцикліку, в якій буде офіційно відкинута помилкова антропологія, що лежить в основі ґендерної теорії. Кардинал Віллем Ейк розмовляв про це з Папою під час минулотижневого візиту ad limina голландських єпископів. Формальну заяву у цій справі він подав до Дикастерії у справах мирян, родини та життя.

Сторінки

Паломництво Святими місцями