Авторські матеріали

  • 14 Травень 2024 (13:57)

    «Традиція… походить від апостолів і передає те, що вони отримали зі вчення та прикладу Ісуса, і те, чого вони навчились через Святого Духа...

    Необхідно відрізняти її від «традицій» богословських, дисциплінарних, літургійних чи духовних, народжених упродовж віків у помісних Церквах. Вони є особливими формами, за допомогою яких велика Традиція виражається так, як це властиво прийнято для цього місця та цієї епохи. Саме під керівництвом Магістеріуму вони можуть зберігатися, змінюватися або ж скасовуватися» [1]

  • 14 Травень 2024 (13:35)

    Перемога на Євробаченні 2024 - символ сучасної Європи.

    - Nemo - символ європейця, який не знає хто він.

    - Перемога Nemo - обличчя Європи, яка втратила свою ідентичність.

  • 12 Травень 2024 (16:14)

    Моє бачення на тему Євробачення 2024.

    - Розбір теми від Олексія Погорєлова: https://www.youtube.com/watch?v=M7J6WAtVsvw&t=0s 

    - Розбір теми від Катерини Баско: https://www.youtube.com/watch?v=nRWjsaww4ug&t=0s 

    - Емоції католиків України, які радіють тому, що пісня про «Діву Марію і Мати Терезу» потрапила да фіналу…

    - Євробачення – конкурс, який давно має ідеологічно-політичний характер.

  • 8 Травень 2024 (11:33)

    Проєкт κήρυγμα на каналі Nebo ON. Доктор богословʼя о. Роман Лаба досліджує керигму - проголошення Доброї Новини (Євангелізація) -- в стилі раннього християнства

  • 8 Травень 2024 (11:19)

    Проєкт κήρυγμα -- новинка на каналі Nebo ON. Доктор богословʼя о. Роман Лаба досліджує керигму - проголошення Доброї Новини (Євангелізація) -- в стилі раннього християнства. У першому відео розбираємо послання Апостола Павла до римлян

  • 1 Травень 2024 (09:52)

    Якби я вірив у ЗСУ, то щодня виголошував шахаду «Немає бога окрім ЗСУ, і ТЦК – пророк його».

    На щастя, я вірю в істини католицького Магістеріуму, а не в ЗСУ. Утім, я міг би мати елементарну повагу до тих, хто вірить саме в ЗСУ. Проблема в тому, що ці віруючі здебільшого не визнають наведену вище шахаду.

    Дуже хорошу характеристику віри в ЗСУ без віри в ТЦК дав один мій знайомий оператор ПТРК. Він прирівняв таку релігійність до релігійності тих, чиє умовне християнство обмежується освяченням пасок на Великдень.

  • 1 Травень 2024 (09:32)

    Святий Йосиф - людина діла!

    Святий Йосиф - справжній батько, який звершував батьківське покликання по відношенню до Ісуса (Лк 2).

    Святий Йосиф - справжній чоловік Марії.

    - Чому Йосифа зображували старенький?

    - Коментар архієпископа Фултон Шіна.

    - Йосиф і Марія - закохана пара.

    - Марія - Ковчег Нового Завіту.

  • 27 Квітень 2024 (22:53)

    До XVI була загальна згода щодо хрещення дітей.

    - Анабаптисти.

    - Свідчення ранньої Церкви: Ориген, Тертуліан, св. Іреней, св. Полікарп, св. Кипріан.

    - Брак полеміки щодо хрещення дітей у ранньому християнстві.

    - Обрізання і хрещення в теології Нового Завіту.

    - "Спасешся Ти і твій дім" (Діяння 16).

    - А що зі згодою і свідомістю дітей?

    - Хрещення як благодать.

    - Дитина - зразок прийняття Божого Царства (Лк 18).

    - Духовна вразливість дітей.

    - Хрещення - це звершення вибору Бога!

  • 27 Квітень 2024 (13:19)

    Русофільство західних консерваторів.

    - Що робити? Стаття професора Роберто де Маттеї: https://rorate-caeli.blogspot.com/2024/04/towards-global-war-ducunt-fata-volentem.html?m=1

    - Замість св. Августина - Томас Гобс.

    - Коли людина відходить від Божого ладу, опиняється під владою хаосу і долі, над якими не володіє?

    - Що буде у випадку перемоги/поразки Ізраїлю?

    - Що буде у випадку перемоги/поразки України?

    - Битва за цивілізацію?

  • 24 Квітень 2024 (09:34)

    Найбільша духовна проблема наших часів?!

    - Бог має більше клопоту з пастирями, ніж з вівцями.

    - Йона і Ніневія: з ким більше проблем?

    - Що це значить: Ісус - двері для овець (Йн 10)?

    - Пророцтва проти пастирів (Єр 23; Єзк 34).

    - Жнива великі... проблема з женцями (Лк 10, 1 - 2).

    - Три обов'язки Пастирів.

    - Хто не проповідує, той не любить (св. Кесарій з Арль).

    - Іспит сумління.

    - Скільки овець не приходить до твоєї кошари?

  • 18 Квітень 2024 (15:10)

    Хто такі чоловіки і які вони? На що жінка має звертати увагу у стосунках із чоловіком? Як виховувати хлопчика?

    Розповідає доктор теології Орися Уська.   

     

    Тема ідентичності має найглибше коріння, бо з ідентичності людини походить те, що вона робить далі. «Хто я» має вплив на те, «яким я стаю» і «що я роблю» у житті. Тому питання ідентичності людини — ключове. Що означає «я чоловік» ? Що означає «я жінка?» На всі ці питання дає відповідь Йоан Павло ІІ у «Теології тіла». 

  • 18 Квітень 2024 (14:55)

    - В яке свято народився Йозеф Рацінґер?

    - Родина Рацінґерів і нацистська влада.

  • 9 Квітень 2024 (16:14)

    Промова/наказ патріарха Кіріла:

  • 3 Квітень 2024 (09:50)

    Воскресіння - фундамент і серце християнства.

    - Воскресіння - подія історична і метаісторична.

    - Тайна віри.

    - Сім аргументів на користь воскресіння:

    1. Пустий гріб. - Чи тіло Ісуса могли викрасти?

    2. Полотнище і хустка. - Що побачив улюблений учень? Побачив і увірував?

    3. Явлення Воскреслого? - Чи може галюцинація супроводжувати понад 500 осіб?

    4. Свідчення жінок? - Кого варто було б записати у свідки?

    5. Перемінна життя учнів! - Чи Ви віддали б життя за пройдисвіта, який Вас обманював?

  • 31 Березень 2024 (22:47)

    Останні роки часто чути думку про те, Господь Ісус Христос між своєю смертю і воскресінням пішов… до пекла, щоб відібрати в сатани ключі, тобто владу над світом...

    - Коріння такого мислення в гностицизмі і дуалізмі.

    - Таке представлення є єретичним.

    - Що про це говорить Біблія?

    - Що на цю тему говорять Отці Церкви?

    - Якою є влада диявола?

    - Порівняння св. Августина: сатана - пес на ланцюгу. Що має на увазі Церква, коли сповідує, що Христос "зійшов у відхлань"?

    - Христос увійшов в стан померлої людини.

  • 31 Березень 2024 (08:42)

    Вихід Є! Святкувати Пасху в честь Господа.

  • 29 Березень 2024 (17:37)

    Велика П’ятниця – Літургія Страстей Господніх.

    - Укриті зображення хреста (cruces dissimulatae) в ранній Церкві.

    - Зображення корабля зі щоглою у формі хреста.

    - Людина не здатна переплисти води цього світу без дерев’яного, збитого цвяхами корабля – хреста (Святий Августин).

    - Буря на морі (Мт 8, 23 – 26).

    - Човен, до якого входить Ісус відображає, заповідає хрест, який дозволяє нам пройти крізь бурю, темряву, відхлань. Першим, хто увійшов до човна, тобто увійшов у таємницю хреста є Господь, а потім його учні (Св. Хроматій з Аквілеї).

  • 29 Березень 2024 (17:34)

    Великий Четвер - Свята Меса Господньої Вечері.

    - Встановлення Таїнств Євхаристії і Священства.

    - Описи Євангелистів.

    - Різниці між Йоанном і Синоптиками.

    - Ісус - Агнець Божий.

    - Пасхальна учта за часів Ісуса.

    - Агада, ягня, гіркі зела, опрісноки і вино.

    - Як перекладається слово "песах"?

    - Пасха Ісуса і стара пасха юдеїв.

    - Чому Ісус не спожив четвертої чаші?

    - Пояснення Бенедикта XVI.

  • 25 Березень 2024 (14:58)

    Неможливість поєднати оливу і воду пригадує нам, що у Благовіщення уможливилося Богові і людині стати одним цілим в Ісусі. Божий Син, від моменту свого зачаття у лоні Діви Марії, був Богочоловіком, також кожне зачате людське життя є людською особою.

    Війна відкриває нам біль втрати кожної дитини, а Благовіщення пригадує нам про тягар втрат кожного людського життя, яке обірвалося в утробі матері. Діва Марія може і хоче стати помічницею у збереженні і захисті кожної зачатої дитини!

  • 24 Березень 2024 (14:40)
    Обіцяю, що тут навіть згадки нема про православних, але зміст роздумів досить ортодоксійний, і навіть тіло-теологічний.
     
    Отже, на початку говоримо про нашу поведінку, стереотипи, маски, фальш. Як правильно скептикуватися? В чому справжність Натанаїла як сина Якова-Ізраїля?
     
    Чим Богочоловік зламав саркастичність Натана? Трохи про секс, чи тілесне проникнення між чоловіком і жінкою, і знову ж таки все зав'язано на Ісусі і любителі підсмоковної прохолоди.
     

Сторінки