Кардинал Кох: держава разом з православними має перейматися тим, щоб греко-католики отримали те, що їм належить по праву
  • Срд, 18/12/2013 - 00:39

Вилікування конфліктної ситуації між греко-католиками і православними на Західній Україні має відбуватися з обох сторін, вважає кардинал Курт Кох, голова Папської ради сприяння християнській єдності. «Рішення прийде тоді, коли ми чесно визнаємо, що рани були заподіяні з обох сторін. Тільки визнавши це, ми можемо разом рухатися в майбутнє», - сказав він, відповідаючи 17 грудня на запитання журналістів на прес-конференції в Москві.

Кореспондент «Благовест-інфо» запитав про ставлення кардинала до проблеми, яка, як вважають у Російській Православній Церкві, істотно ускладнює підготовку можливої ​​зустрічі Патріарха Московського і Папи Римського. У питанні було процитовано твердження митрополита Волоколамського Іларіона, яке прозвучало недавно на російсько-польській конференції: «Навіть у ХХ столітті ми зіткнулися з ситуацією, яка досі залишається незціленою, - це ситуація на Західній Україні, де греко-католики на межі 1980-90-х років насильницьким чином виганяли православних з храмів і де досі є міста і села, в яких православні не мають своїх храмів».

«Я згоден з митрополитом Іларіоном: ситуація на Україні дуже серйозна. Але, з моєї точки зору, вона має дві сторони, а митрополит Іларіон охоче говорить тільки про одну. Я відвідав багато парафій у Західній Україні і бачив страждання з обох сторін. Якби вина за те, що відбувалося, лежала тільки на греко-католиках, ми б мали великий вплив», - відповів він на питання про можливість повернення храмів православним.

«У чому вина православних?» - запитала журналіст ИТАР-ТАСС. «Це повинні сказати самі православні. Ми не повинні забувати, що Греко-Католицька Церква була фактично ліквідована радянською владою. Греко-католики були змушені переходити в православ'я. І те, що вони вийшли в суспільний простір після падіння радянської влади - це їхнє право. Звичайно, це вина держави, але вона разом з православними має перейматися тим, щоб греко-католики отримали те, що їм належить по праву», - відповів кардинал Кох.

За його словами, дана ситуація також ускладнюється наявністю на Україні кількох православних юрисдикцій. Сам він під час своєї поїздки зустрічався лише з представниками Української Православної Церкви Московського патріархату. Однак греко-католицькі священнослужителі на місцях змушені контактувати і з тими православними, які належать до невизнаних православних церков, і їм «набагато складніше не мати контактів з тими, хто не знаходиться в спілкуванні з Російською Православною Церквою». «Ми повинні зробити все, щоб ця напруга була зменшена. Якби православ'я на Україні було єдиним, це був би серйозний крок до вирішення проблеми», - сказав кардинал .

За матеріалами: www.blagovest-info.ru