У Коломиї відбувся IV фестиваль духовної пісні
  • Пон, 27/11/2017 - 09:34

26 листопада в Міському палаці культури ”Народний Дім” м.Коломия відбувся IV фестиваль духовної пісні “Все упованіє моє на Тебе, Мати, возлагаю”, присвячений 125-літтю від дня народження Ісповідника віри, патріарха Йосифа Сліпого. Передував такій гучній події цілий ряд заходів, які проводились в місті протягом тижня: демонстрація мультиплікаційного фільму “Йосиф Сліпий” , документальна кінострічка “Молитва за Україну”, паломницька подорож до Зарваниці та місця народження патріарха Йосифа Сліпого с.Заздрість, виставка дитячих малюнків “Духовний світ очима дітей”.

Розпочався захід з фрагменту театралізованого дійства “Владика нескорених”, в якому актори передали атмосферу нетлінної віри Патріарха в суворих таборових умовах. Після прологу право урочисто відкрити фестиваль надали його співзасновникам: правлячому Архиєрею Коломийської єпархії владиці Василію (Івасюку), голові Коломийської РДА Любомиру Глушкову, голові Коломийської районної ради Роману Дячуку, заступнику міського голови Володимиру Бойцану та народному депутату Юрію Тимошенку.

“В театралізованому дійстві ми бачили малого Йосифа Сліпого, відтак його тернистий шлях. Він мав надію і з нею пройшов через всі ув’язнення й зневаги. Долаючи скільки труднощів, Патріарх не згубив своєї віри. На його життєвому прикладі пересвідчуємося, що з Богом людина здатна подолати все. Адже спочатку йде віра, а потім Бог робить чудо. Я щиро бажаю, щоб сьогодні через піснеспіви ми змогли збатитись й ще більше укріпити свою віру”, - звернувся до присутніх владика Василь.

Голова громадської організації “Зарваницька ініціатива” Любомир Глушков пригадав як зароджувався фестиваль на Коломийщині і яких зусиль для його проведення було докладено. “П’ять років тому ми разом з активістами ГО “Зарваницька ініціатива” прийшли до владики Василія і попросили благословення на проведення такого фестивалю. На той час подібних фестивалів на Коломийщині не проводилось, хоча було багато інших достойних заходів. Ми надзвичайно переживали чи буде він жити і як його сприйме Коломийщина. Зараз фестиваль масштабно розростається, адже триває цілий тиждень, який охоплений різними святковими урочистостями. Лише один рік ми не проводили його у зв’язку з подіями на сході України. Але все-таки, як зазначив Владика, фестиваль має проводитись незалежно як далі розвиватиметься ситуація. Адже саме він є тою духовною опорою й джерелом, яке дає нам підживлення”, - сказав Любомир Глушков.

Цьогорічний фестиваль об’єднав на одній сцені родинні дуети, аматорські хорові капели, ансамблі, церковні й дитячі хори, які співали на прославу Бога.

Розпочав мистецьку програму хор Катедрального собору Преображення Господнього “Світло Тавору” з виконання пісні “Все упованіє моє на Тебе, Мати, возлагаю”. Трепетно й проникливо читала вірш “Я дякую Тобі, мій Бог” Ангелінка Соповська з Коршева. Надзвичайно душевно звучала пісня “Я піду за Христом, моя мамо” у виконанні о.Романа Малярчука. Запам’ятався й сповнений щирої любові виступ Вікторії Василишин із с.Рунгури з піснею “Ісусе, Ти мій найкращий друг”. Наспів монахів “Агне партене” виконало тріо священиків – о.Романа Малярчука, о.Михайла Луканюка та о. Юрія Лукачика. Загалом концертна програма скаладалась з 25 насичених номерів. Завершили фестиваль спільним виконанням духовного гімну України “Боже великий, єдиний”.

Наостанок владика Василій додав: “Цей фестиваль є насамперед фестивалем пошуків, згуртуванням української нації. Раніше кобзарі несли правду історії нашого народу через пісню. Звідти виріс Шевченко і багато інших світочів. Тому ми так само сходімося на такі духовні заходи, щоб не зміліла річка нашої пісенної духовності”.

Слова духовної пісні вкотре об’єднали мешканців Коломийщини й заставили битися їхні серця в унісон разом з виконавцями. Сподіваємось “пожати” ще більші плоди талантів на V ювілейному фестивалі, який відбудеться вже наступного року.

Автор: Діана Чавага, прес-секретар єпархії


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць