Найпопулярніше

 • 18 Липень 2022 (11:21)

  Часто в католицьких колах можна почути фразу «хороший парафіянин». Але що ж воно таке? Який парафіянин «хороший», а який «поганий»? І взагалі: хто він такий цей «парафіянин»?

  Загалом парафіянин має розділяти обов’язки, які є частиною приналежності до певної парафії. Чому? Тому що модель парафії схожа на модель родини, а не бізнесу. Парафія – це не бізнес, що пропонує святий товар.

 • 18 Липень 2022 (11:23)

  Під час засідань Синоду Єпископів УГКЦ, який відбувався 7–15 липня 2022 року у м. Перемишлі (Польща), обрано новий склад Постійного Синоду УГКЦ.

 • 18 Липень 2022 (11:24)

  Папа Франциск звернувся із черговим закликом, запевнивши свою близькість населенню України, що страждає від ракетних обстрілів, закликаючи міжнародну спільноту докласти зусилля для припинення війни.

 • 18 Липень 2022 (11:25)

  Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав подякував вірним з усього світу за щоденну молитву за Синод Єпископів УГКЦ, який проходив 7-15 липня 2022 року в Перемишлі.

 • 18 Липень 2022 (11:28)

  Електронну книгу «Keys to Bioethics» можна безкоштовно завантажити чотирма мовами на різних платформах. Її завданням є допомогти юним читачам пізнавати істину про красу та унікальність кожного людського життя. Проект реалізований фундацією «Jérôme Lejeune» та Дикастерією в справах мирян, сім’ї та захисту життя в співпраці з Дикастерією в справах комунікації.

 • 18 Липень 2022 (11:32)

  Пропонуємо Вашій увазі Комунікат Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, що вимушено відбувався у м. Перемишль (Польща) упродовж 7-15 липня 2022 року.

  КОМУНІКАТ
  Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви
  Перемишль, 7–15 липня 2022 року Божого

 • 18 Липень 2022 (11:34)

  Практичні зусилля є цінними і потрібними, але вони повинні випливати зі слухання Божого слова. Про це говорив Папа Франциск у своїй недільній проповіді.

 • 18 Липень 2022 (11:36)

  Хтось говорить, що в Україні триває конфлікт… Це неправда. В Україні кояться злочини проти людяності: є злочинець і жертва. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у своєму щоденному воєнному зверненні у 144-й день повномасштабної війни росії проти України.

  «Те, що відбувається в Україні, важко назвати війною. Це, властиво, суцільні військові злочини, які не припиняються ні вдень, ні вночі», – додав духовний лідер.

 • 18 Липень 2022 (11:37)

  Зборові коштів на стипендії для студентів з України присвячений велопробіг-паломництво, організований Папським Університетом «Цариця Апостолів».

  Покликаючись на всесвітньовідому велогонку «Tour de France», академічна спільнота Папського Університету «Цариця Апостолів», що діє під проводом Згромадження Легіонерів Христа, організовує благодійний велопробіг «Tour2France» (Пробіг до Франції), метою якого є поєднання спорту, солідарності та духовності, збираючи кошти на стипендії для студентів, які походять зі складних соціальних контекстів.

 • 18 Липень 2022 (11:39)

  Народився Симон (бл. 1438–1482) у вбогій сільській родині Григорія й Анни в Ліпниці (Польща).

  Початкову освіту здобув у місцевій школі, а 1454 року вступив у Краківську академію, де вивчав вільні науки. Був жадібний до знань. 1457 року отримав звання бакалавра та, натхнений проповідями й діяльністю святого Йоана Капістрана, вступив до бернардинів. Готуючись до священства, вивчав теологію, а свячення отримав близько 1462 року.

 • 18 Липень 2022 (11:41)

  На сайті президента України оприлюднено Петицію щодо денонсації Закону про ратифікацію Стамбульської конвенції. Автори петиції стверджують, що цей закон не відповідає українським національним інтересам та створює загрозу національній безпеці України.

  Станом на 15 липня петицію підписали понад 2 600 осіб. До закінчення збору підписів лишився 81 день.

 • 18 Липень 2022 (14:48)

  Переклад інтерв’ю керівника АДЦ «Політична теологія» Ігоря Загребельного іспанському виданню 

 • 18 Липень 2022 (14:52)

  Постанови Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, що відбувся 7–15 липня 2022 року у м. Перемишлі (Польща), затверджені Отцем і Главою УГКЦ Блаженнішим Святославом 17 липня 2022 року.

  Вих. ВА 22/147

  ДЕКРЕТ

  На славу Святої, Єдиносущної, Животворної і Нероздільної Тройці,

  Отця, і Сина, і Святого Духа,
  і на добро ввіреного нам Божого люду. Амінь

  БОЖОЮ МИЛІСТЮ
  І В ПОВНОМУ СОПРИЧАСТІ З РИМСЬКИМ АПОСТОЛЬСЬКИМ ПРЕСТОЛОМ

  СВЯТОСЛАВ,

 • 18 Липень 2022 (14:54)

  У посланні до учасників світового конгресу SIGNIS, що відбудеться у серпні в Сеулі, Папа Франциск зазначає, що тема заходу – «Мир у цифровому світі» – є дуже доречною. Він закликає їх допомагати людям розвивати критичне мислення, вчитися відрізняти правду від брехні, добро від зла, і цінувати важливість зусиль задля справедливості, соціальної злагоди та пошани до створіння.

 • 18 Липень 2022 (15:38)

  Згромадження Сестер Пресвятої Євхаристії запрошує дівчат на реколекції.  Вони відбуватимуться з 11 до 14 серпня у Самборі, що на Львівщині. У духовних вправах зможуть взяти участь дівчата віком від 16 до 30 років. Для участі необхідно заповнити реєстраційну форму за посиланням.

  Більш детальну інформацію можна довідатися за номером телефону: 097 54 17 423 

 • 19 Липень 2022 (12:57)

  Як молитва єднає маму і сина, який воює на фронті, чоловіка і жінку, яких розлучила війна, так вона єднає і підтримує тих, хто почувається самотнім. Звернімося сьогодні до Отця, Сина і Духа Святого з проханням про заступництво над тими, хто може уповати в цій війні тільки на Бога. Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у щоденному воєнному зверненні у 145-й день війни росії проти України.

 • 19 Липень 2022 (12:59)

  В понеділок, 18 липня, у Києві Президент Ради єпископських конференцій Європи (ССЕЕ) архиєпископ Ґінтарас Ґрушас, в межах свого візиту в Україну, відвідав Патріарший собор Воскресіння Христового і зустрівся з Отцем і Главою УГКЦ Блаженнішим Святославом.

  Архиєпископа Ґінтараса Ґрушаса супроводжував Апостольський нунцій в Україні архиєпископ Вісвальдас Кульбокас. У зустрічі також взяв участь владика Борис Ґудзяк, керівник Відділу зовнішніх зв’язків УГКЦ.

 • 19 Липень 2022 (13:09)

  Є причина для того, чому Церква зробила день їхнього шлюбу святом

  Традиційно Церква відзначає спомин життя святого щороку в день його смерті, який є днем їх переходу в Царство небесне. Однак, у випадку блаженного Карла Австрійського це не так.

  Натомість, Церква обрала дату з його життя, яка мала велике значення і прокладала шлях до його святості: день річниці його шлюбу.

 • 19 Липень 2022 (13:18)

  Зараз головний пріоритет понтифіка – візит до України, зустріч з українською владою, з українським народом та католицькою Церквою. Про це в інтерв'ю для журналіста єзуїтського часопису «America» Джерарда О'Коннелла розповів Секретар у справах стосунків Святого Престолу з державами архієпископ Пол Річард Ґаллаґер.

  Розмова була присвячена геополітичній ситуації у світі, війні в Україні та відносинам між Росією та Ватиканом.

  Публікуємо частину розмови, що була присвячена візиту Папи Франциска до України.

 • 19 Липень 2022 (15:25)

  Багато хто вже з нетерпінням чекає на вихід нового фільму про св. Отця Піо. Днями американський єпископ Баррон зустрівся із голлівудським актором Шая Лабафом, котрий грає у фільмі головну роль.

Сторінки

Уська Орися -- доктор теології

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць