Найпопулярніше

 • 23 Вересень 2018 (20:44)

  У відеопосланні до учасників Міжнародного конгресу катехитів Папа Франциск вказав на важливість живого свідчення зустрічі з Христом та участі в Святих Таїнствах, як передумови плідної катехизації.

 • 23 Вересень 2018 (20:45)

  Завершенням офіційної частини візиту Папи Франциска до Литви стали приватні відвідини Музею окупації та визвольних змагань у Вільнюсі та вшанування жертв тоталітарних режимів

  Другий день Апостольської подорожі Папи Франциска до країн Балтії (неділя, 23 вересня 2018 р.) завершився вшануванням жертв тоталітарних режимів. Після зустрічі з духовенством, чернецтвом і семінаристами Литви, що відбулася в катедральному соборі Каунаса, він вирушив до Вільнюса, де в дорозі до Музею окупації та визвольних змагань зупинився біля монумента жертвам вільнюського ґетто.

 • 23 Вересень 2018 (20:46)

  У катедральному соборі Каунаса Папа Франциск зустрівся з духовенством, чернецтвом і семінаристами.

  Не забувати про минуле, шанувати пам’ять про мучеників, не бути сумними, але закоханими в Бога, дбаючи про те, щоб бути близькими до вірних. Із такими заохоченнями Святіший Отець звернувся до священиків, богопосвячених осіб і семінаристів Литви, зустрічаючись з ними у неділю, 23 вересня 2018 р., в катедральному соборі Каунаса.

 • 23 Вересень 2018 (20:46)

  Перед завершенням Святої Меси в Каунасі Святіший Отець очолив проказування молитви «Ангел Господній», нагадуючи необхідність остерігатися самовивищення, що веде до утисків ближнього.

  Євхаристійне богослужіння, яке Папа Франциск відслужив у неділю, 23 вересня 2018 р., в литовському місті Каунасі, закінчилося проказуванням молитви «Ангел Господній», перед яким Папа Франциск поділився окремими роздумами, промовляючи після подячного слова місцевого архиєпископа Ліонґінаса Вірбаласа.

  Присутність праведника дратує безбожника

 • 23 Вересень 2018 (20:47)

  У суботу, 22 вересня, відбулась Архиєрейська Божественна Літургія у катедральному храмі Святого Генріха в Хельсінкі, яку очолив Голова Пасторально-міграційного відділу Української Греко-Католицької Церкви владика Йосиф (Мілян).

  З ним співслужили: душпастир для українців греко-католиків Естонії о. Олег Поп’юк та працівники ПМВ - о. Андрій Гах, о. Віталій Храбатин та о. Роман Ільницький.

  Це перший візит Українського єпископа до Фінляндії.

  Після Літургії відбулась зустріч з громадою та дружнє спілкування.

 • 23 Вересень 2018 (20:48)

  Роздумами про християнське життя, сповнене хрестів та розчарувань, про небажання апостолів чути про страсті та смерть Учителя, про протиотруту від бажання слави та влади і про Церкву, яка повинна виходити назовні, поділився Папа Франциск із литовцями під час Святої Меси в місті Каунас

 • 23 Вересень 2018 (20:49)

  У неділю, 23 вересня, Архиєрейською Божественною Літургією на площі перед Марійським собором завершилося ювілейне Всеукраїнське військове паломництво до Зарваницької Богородиці. 

  На завершення паломництва владика Михаїл (Колтун), керівник Департаменту військового капеланства УГКЦ, у своєму слові висловив вдячність Господеві за дар віри: «Сьогодні ми вдячні Богові за дар віри, який ми повинні плекати, щоб почути слова Христа: «Хай тобі буде, як бажаєш!»(Мт.15,28). Єднаймося в братерстві, щоб ми були сильним і єдиним народом!».

 • 23 Вересень 2018 (20:50)

  Після відвідин в неділю, 23 вересня 2018 р., Музею окупації та визвольних змагань у Вільнюсі, розміщеного в колишніх катівнях КДБ, Глава Католицької Церкви проказав біля розташованого поблизу пам’ятника наступну молитву:

  «Боже мій, Боже мій, чому Ти мене покинув» (Мт 27,47).

  Твоє волання, Господи, не перестає звучати та відлунює серед цих стін, які пам’ятають страждання, пережиті численними синами й доньками цього народу. Литовці та представники різних національностей на власному тілі вистраждали манію всемогутності тих, які претендували на те, щоби все контролювати.

 • 23 Вересень 2018 (20:51)

  Церква в Румунії втішається новою блаженною – юною Веронікою Антал, що була вбита “з ненависті до віри”, захищають свою невинність. Урочистості очолив кардинал Джованні Беччіу

 • 23 Вересень 2018 (20:52)

  Звертаючись до молодих литовців, Папа Франциск вказав на важливість підтримки спільноти у подоланні важких моментів, закликав молодь виходити назустріч іншим і не кружляти у «лабіринтах життя», а наслідувати Христа, який дає чіткий напрямок власному життю.

  Завершальною подією першого дня візиту Папи Франциска до країн Балтії була зустріч з молоддю, що відбулася на Катедральній площі Вільнюса, столиці Литви.

  Зворушливе свідчення Моніки

 • 23 Вересень 2018 (20:53)

  Увечері, 22 вересня, військовослужбовці та вірні Сокальсько-Жовківської єпархії взяли участь у заупокійній Божественній Літургії за полеглими захисниками України, яку у Соборі Зарваницької Матері Божої очолив керівник Департаменту ПК УГКЦ у справах душпастирства силових структур України владика Михаїл (Колтун) та єпископ-помічник Сокальсько-Жовківський Петро (Лоза).

 • 24 Вересень 2018 (13:55)

  В контексті завершення візиту Святішого Отця Франциска папи Римського до Литви, 24 вересня Блаженніший Святослав зустрівся з мером м. Вільнюса п. Ремігіюсом Шімашіюсом.

  Главу УГКЦ супроводжували пані Генуте Кіркєне, доктор історичних наук, професор Вільнюського університету та о. Вінкентій Пелих ЧСВВ, ігумен монастиря св. Йосафата.

  Сторони обговорили напрямки розвитку давньої василиянськоі обителі та храму Пресвятої Трійці як важливого душпастирського та паломницького центру УГКЦ, що становить теж невід‘ємну частину історії та литовської тотожності м. Вільнюса. 

 • 24 Вересень 2018 (13:56)

  Уперше у словацькій греко-католицькій парафії Святих Верховних апостолів Петра і Павла в м.Попраді в неділю, 23 вересня, служилася Архиєрейська Літургія українською мовою, яку очолив владика Іриней (Білик) з Рима.

  Із ним співслужили о.Доменік Петрік, сотрудник парафії, та о.Дам'ян Габорій, який спеціально прибув на цю урочистість з м.Будапешта зі своїми вірними. Дияконське служіння здійснював диякон Київської  архиєпархії Петро Токач.   

 • 24 Вересень 2018 (13:57)

  Святкові заходи розпочалися 21 вересня молебнем до Пресвятої Богородиці на подвір’ї університету. Спільно з Митрополитом молився протопресвітер Північно-західного протопресвітеріату Івано-Франківська митр. прот. Борис Гобир.

 • 24 Вересень 2018 (13:58)

  Глава Католицької Церкви прибув до Латвії. Першими подіями став візит ввічливості до Глави Держави та зустріч з представниками влади і дипломатичного корпусу

 • 24 Вересень 2018 (13:59)

  27 вересня у с. Волсвин на Сколівщині відбудеться освячення пам’ятного знака до стодвадцятиріччя першого новіціяту студитів. Розпочнеться подія о 12:30 Божественною Літургією, опісля відбудеться освячення води та освячення пам’ятного знака. Літургійні чинності очолить Преосвященний владика Петро (Лоза). Про це повідомив отець Юстин Бойко на своїй сторінці у Фейсбуку.

 • 24 Вересень 2018 (13:59)

  Сьогодні, 23 вересня, в Архикатедральному соборі УГКЦ Тернополя відбулася презентація книги «Лицарі духа» авторства о. Михайла Забанджали, військового капелана та настоятеля храму УГКЦ Успення Пресвятої Богородиці смт. Козова (Тернопільщина).

  Видання, яке вийшло накладом півтори тисячі примірників, автор присвятив 100-літньому ювілею Української Галицької Армії та пам'яті її жертовних польових духівників. Книга докладно розповідає про священнослужителів УГКЦ, які впродовж XIX-XX століть здійснювали духовну опіку над українським військом.

 • 24 Вересень 2018 (14:00)

  Отці василіяни запрошують на святкування празника на честь священомученика Партенія, який є покровителем храму і міста Жовкви. Це один з античних святих. Його нетлінні мощі збереглися до наших днів з 250 року від Різдва Христового.

  Протягом довгого часу тіло святого перебувало у катакомбах Рима. Близько 1000-го року нетлінні мощі були виставлені в одній із церков Рима, а наприкінці XVIII століття їх передали до Жовківського василіянського монастиря, де вони зберігаються й донині.

 • 24 Вересень 2018 (14:01)

  У суботу, 22 вересня 2018 року, у паллотинській парафії Матері Божої Фатімської в Одесі на Таїрові відбулася знаменна подія – відкриття й освячення пам’ятника святому Шарбелю. Про це повідомляє сайт «Костели та каплиці України».

  Месу очолив єпископ-помічник Харківсько-Запорізької дієцезії Ян Собіло, який і освятив пам’ятник. Присутні були місцеві віряни, гості, представники ліванської маронітської спільноти в Україні.

 • 24 Вересень 2018 (15:33)

  Архиєпископ Чарльз Чапут з Філадельфії опублікував свою критику робочого документу «Instrumentum Laboris» для майбутнього Синоду про молодь, віру і розрізнення покликань.

  У вступному абзаці Архиєпископ пояснює, що цей аналіз «був отриманий від поважного північно-американського богослова». За його словами, «Instrumentum Laboris» небезпечно схиляються до єресі – особливо єресей натуралізму, лютеранства та релятивізму.

Сторінки

Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць