Найпопулярніше

 • 1 Листопад 2021 (10:39)

  Зустрічаючись з паломниками в останню неділю жовтня, Папа Франциск поділився думками про те, якими повинні бути стосунки з Божим словом, що не повинно залишатися мертвою літерою, але перемінювати серце.

  Боже слово не можна приймати як будь-яку новину з газетної хроніки, його слід повторювати, засвоювати та зберігати. Поведінка книжника під час розмови з Ісусом стала нагодою для Папи Франциска поділитися перед проказуванням молитви «Ангел Господній» у неділю, 31 жовтня 2021 р., думками про те, яким повинно бути наше ставлення до Божого слова.

 • 1 Листопад 2021 (10:46)

  30 жовтня 2021 року відбулася перша сесія Всецерковного форуму Української Греко-Католицької Церкви. У Форумі взяли участь єпископи, богопосвячені особи, священнослужителі та миряни УГКЦ, які були обрані делегатами єпархій на VII cесію Патріаршого Собору УГКЦ.

 • 1 Листопад 2021 (10:48)
  Ще четверо іспанських священиків-мучеників за віру, вбитих наприкінці 30-х років минулого сторіччя в Іспанії, проголошені блаженними в Тортосі.

  Блаженні та святі мученики, проголошені Церквою в новому тисячоріччі, є знаними представниками незліченної кількості анонімних, незнаних святих – священиків і богопосвячених осіб, жінок і чоловіків, одружених і неодружених, зовсім юних, у розквіті віку та старших, що протягом двадцятого сторіччя, яке називають «сторіччям мучеників», мужньо протистояли переслідуванню, насильству, смерті, щоб тільки не відректись від своєї віри.

 • 1 Листопад 2021 (10:50)

  Бог мене любить. Я можу жити і ділитися життям у новому світі не через те, що маю якісь власні сили, а тому що Бог мене ніколи не перестане любити. А це означає, що я ніколи не перестану бути сильним. Про це сказав до всіх вірних і до кожного зокрема Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час проповіді у 19-ту неділю після Зіслання Святого Духа.

  «Я ніколи не втрачу надії через те, що мені щось не вдалося в моєму житті чи пішло не так, як я запланував», – додав Предстоятель УГКЦ.

 • 2 Листопад 2021 (12:59)

  Єпископат США виступив проти актів вандалізму в храмах, на пам’ятниках та інших священних місцях. Станом на травень 2020 року було зафіксовано понад 104 таких випадки у 29 штатах по всій країні.

 • 2 Листопад 2021 (14:50)

  Поминаючи митрополита Андрея, ми нині молилися не за його упокій, відпущення гріхів, а за його прославу. Молимося за те, щоб Господь Бог, який вже має його серед своїх святих у небі, виявив цю славу святих в його особі тут, на землі, на престолах Христової Церкви. Ми працюємо і молимося, щоб якнайшвидше завершився процес його беатифікації.

 • 2 Листопад 2021 (15:07)

  Правляча в Угорщині партія «Фідес» разом із Словенською демократичною партією лобіюють на рівні виконавчого комітету Центристського демократичного інтернаціоналу нову демографічну концепцію для Європейського Союзу.

  Проект концепції базується на підсумковій декларації Будапештського демографічного саміту про жахливу депопуляцію населення Європи, пишуть Remix News.

 • 3 Листопад 2021 (12:35)

  Громадянин Афганістану знищив церковні меблі у німецькому місті Нордхаузен. Він також вчинив профанацію, знищивши середньовічний хрест.

 • 3 Листопад 2021 (12:38)

  «Знову кажу: Духом ходіте, і тіла пожадливостей не будете чинити; бо тіло пожадає проти духа, і дух пожадає проти тіла. Вони суперечать одне одному, так що ви не можете робити того, що хотіли б», – читаємо в 5-й главі Послання святого Павла до галатів. Цей уривок прозвучав на початку загальної аудієнції Папи Франциска з паломниками в середу, 3 листопада 2021 року, під час якої він виголосив вже 14-ту з черги катехизу про цей лист апостола, центральною темою якого є свобода в Христі. Цього разу Святіший Отець запросив замислитися над тим, що означає «ходити у Святому Дусі».

 • 3 Листопад 2021 (12:53)

  Теологія тіла не тільки для дорослих.

  Як батьки, ми починаємо вчити своїх дітей про частини їхнього тіла, коли вони ще зовсім маленькі. Вони вчаться вказувати на свої вуха, очі, рот і ніс, пупок і пальці ніг; потім, стаючи старше, вони дізнаються більше про те, як працює їхнє тіло.

  Як батьки-католики, ми не просто хочемо передавати біологічну інформацію — ми хочемо, щоб наші діти дізналися про значення та призначення свого тіла. З чого ми розпочнемо і як повідомити про це молодшим дітям?

 • 4 Листопад 2021 (11:57)

  В кінці жовтня Україну відвідав колишній очільник найбільшого у світі братерського об’єднання чоловіків-католиків – Лицарів Колумба, Карл Андерсон. Приводом для візиту стала презентація у Києві українського видання книги «Гваделупська Богородиця: Матір цивілізації любові», співавтором якої є колишній Найвищий Лицар. Але не лише це. У 2022 році Лицарі відзначать десятиріччя діяльності в Україні, і Карл Андерсон сповнений великою надією і щодо їх праці, і щодо України загалом.

 • 4 Листопад 2021 (12:02)

  У молитовному намірі на листопад Папа Франциск заохочує до близькості з людьми, які страждають від порушень психічного здоров’я.

  Люди, «переможені» ритмом сучасного життя, опановані смутком, апатією та духовною втомою, перебувають у центрі молитовного намірення, яке Папа Франциск пропонує на листопад членам Всесвітньої мережі молитви (Апостольства молитви). «Перевантаження роботою та робочий стрес викликають у багатьох людей крайнє виснаження, виснаження психічне, емоційне, афективне і фізичне», – зазначає він, представляючи цей намір у відеоролику.

 • 4 Листопад 2021 (12:05)

  Норми, які окреслюють перебування священників за межами своєї єпархії, затвердив Синод Єпископів УГКЦ на своїй сесії, що відбулася 30 березня – 29 вересня 2021 року (постанова № 19).

 • 4 Листопад 2021 (12:07)

  У своєму виступі на тему «Технології та завершення життя: насамперед супровід» Президент Папської академії «За життя» наголосив, що супроводжувати осіб, які перебувають на завершальному етапі життя, означає свідчити про цінність життя на всіх його етапах. Натомість, терапевтична настирливість і евтаназія є вираженням прагнення контролю над смертю.

   

 • 4 Листопад 2021 (12:15)

  Якщо ваші батьки чи друзі в цей час переживають горе, будьте поруч із ними, тому що розділене горе менше болить. Цією, а також іншими думками про те, як переживати труднощі, на прикладі особистого досвіду втрати мами поділився Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у першому випуску англомовної програми «Open Church», яка відтепер виходить в ефір щопонеділка на «Живому телебаченні».

 • 4 Листопад 2021 (12:17)

  Цьогорічна кампанія «#RedWeek» Папської Фундації «Допомога Церкві в потребі» зробить особливий наголос на дискримінації та насильству, яких зазнають жінки, які належать до релігійних меншин.

 • 4 Листопад 2021 (12:23)

  У вівторок, 2 листопада, Апостольський Нунцій в Україні архієпископ Вісвальдас Кульбокас зустрівся з заступником міністра закордонних справ України Миколою Точицьким. 

  Про це повідомляє Католицький медіа-центр із посиланням на сторінку Міністерства закордонних справ України

 • 4 Листопад 2021 (13:41)

  2 листопада вранці, після багатьох місяців перерви, латинський патріарх Єрусалиму зустрів першу групу паломників, що прибули до Святої Землі. «Для нас це – знак надії», - зазначив він в інтерв’ю для Vatican News, ділячись радістю від відновлення паломницького руху після того, як Ізраїль знову відчинив свої кордони для туристів із ковідним паспортом.

 • 5 Листопад 2021 (12:41)
  З нагоди поминальних днів Папа Франциск відслужив Святу Месу за кардиналів і єпископів, які померли протягом року.
 • 5 Листопад 2021 (12:44)

  У четвер, 4 листопада 2021 р., у Ватикані повідомлено про те, що Папа Франциск призначив сестру Рафаеллу Петріні, черницю зі Згромадження Сестер Францисканок Пресвятої Євхаристії, на посаду Генерального Секретаря Губернаторства Держави-Міста Ватикану. Ця посада стала вакантною після того, як попередній Генеральний Секретар архиєпископ Фернандо Верґес Альсаґа був призначений Президентом Папської Комісії з питань Держави-Міста Ватикану та Президентом Губернаторства Держави-Міста Ватикану, що є органом виконавчої влади в цій найменшій державі світу.

Сторінки

Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць