Найпопулярніше

 • 27 Квітень 2022 (11:18)

  Усіх вас вітаю з храмовим святом нашого Патріаршого собору, бо саме нас Господь Бог кличе бути тією спільнотою, у якій Він прагне перебувати, і хоче, щоб ми про це знали. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у своїй проповіді до вірних у Світлий понеділок у Патріаршому соборі Воскресіння Христового.

 • 27 Квітень 2022 (11:22)

  Папа Франциск зустрівся з групою шріланкійців, між якими були друзі і представники сімей, які втратили своїх близьких під час серії терактів, скоєних три роки тому під час Великодня.

 • 27 Квітень 2022 (13:00)
  У черговій середовій катехизі, присвяченій темі старості, зупинившись на біблійній розповіді про стосунки між свекрухою Ноемою та невісткою Рутою, що овдовіли, Папа Франциск вказав на силу, що може зродитися із союзу між молодими поколіннями, вдячними за отримані дари, та літніми людьми, готовими посвятитися їхньому майбутньому.
 • 27 Квітень 2022 (14:04)

  27 квітня 1147 року Папа Римський Євгеній ІІІ (1145–1153) надав тамплієрам (лицарям Христа і Храму Соломона) право носити на білих плащах червоні хрести.

  На Великдень 1147 року Папа Євгеній ІІІ прибув до Парижа, де в абатстві Сен-Дені король Франції Людовік VII урочисто «прийняв хрест» – дав обітницю вирушити у хрестовий похід. У дні Пасхальної октави Папа відвідав генеральний капітул тамплієрів. Перед ним вишикувалися 130 лицарів на чолі з локальним магістром Евераром де Баром.

 • 27 Квітень 2022 (14:38)

  О. Олександр Халаїм є військовим капеланом, котрий прибув до Риму разом з деякими священиками з України, щоби взяти участь у ІІІ Всесвітній зустрічі Місіонерів милосердя, що відбулася від 23 до 25 квітня 2022 року. В інтерв’ю для Ватиканського радіо він поділився своїм досвідом духовної підтримки на фронті.

  За його словами, про прощення можна буде говорити лише тоді, коли припиниться вогонь і запанує мир, примирення не достатньо. Він вважає, що це буде довгий шлях, ймовірно на три-чотири покоління.

 • 27 Квітень 2022 (14:45)

  У вітаннях, звернених до учасників загальної аудієнції в останню середу квітня, Папа Франциск знову висловив сподівання на те, що в цей важкий час, коли людство спрагнене братерства, зброя нарешті замовкне.

 • 27 Квітень 2022 (17:29)

  Світові лідери проабортивного лобі маніпулюють трагедією в Україні, щоб реалізувати свої постулати у Центрально-Східній Європі – про це б’є на сполох провідна британська про-лайф організація. Йдеться про відміну закону про збереження зачатого життя, в т.ч. в Польщі, Угорщині та Словаччині.

 • 28 Квітень 2022 (11:33)

  Сьогодні наш жорстокий ворог полює на людей в Україні. На окупованих територіях щодня тисячі людей потерпають від різного виду насильства, найбільше від сексуального. Про це повідомив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у своєму щоденному воєнному зверненні на 63-й день всенародного протистояння російській агресії в Україні.

  «Із окупованих територій ми отримуємо звістки, що і діти стають жертвами цього злочину проти людяності», – розповів Глава Церкви.

 • 28 Квітень 2022 (11:39)

  Вислужений Архиєпископ Севільї очолював також Танжерську архидієцезію в Марокко. Був активним промоутером міжрелігійного діалогу.

  У середу, 27 квітня 2022 р., в університетському шпиталі в Ґвадалахарі, Іспанія, на 88-му році життя переставився до вічності кардинал Карлос Аміґо Вальєхо, вислужений Архиєпископ Севільї.

 • 28 Квітень 2022 (11:45)

  З початку широкомасштабного наступу рф парафіяни костелу Св. Миколая в Києві створили волонтерський осередок, який із часом перетворився на центр. Під час бомбардувань вони бачили киян, які залишили свої домівки й тривалий час переховувалися в метро від російських бомб. Люди фактично майже все залишили вдома й просто лежали там на підлозі. Їм потрібна була допомога, й парафія костелу звернулась до друзів та отримала підтримку зі всього світу. Крім того, парафіяни костелу самі стали на захист країни в лавах Збройних Сил України.

 • 28 Квітень 2022 (12:06)

  У середу, 27 квітня, Папа-емерит Бенедикт XVI зустрівся із давнім секретарем св. Папи Івана Павла ІІ – кардиналом Станіславом Дзівішем. Зустріч відбулась у Ватикані, де проживає Папа-емерит, у восьму річницю канонізації Папи-поляка.

  З нагоди річниці канонізації кардинал Дзівіш відправив Літургію біля гробу св. Івана Павла ІІ у базиліці св. Петра, а згодом відвідав Бенедикта XVI у монастирі «Mater Ecclesiae». 16 квітня Папі-емериту Бенедикту XVI виповнилось 95 років.

  Нагадаємо, що канонізація св. Івана Павла ІІ відбулась 27 квітня 2014 року.

 • 28 Квітень 2022 (12:40)

  Якщо потрібно подолати кризу покликань, слід дбати про сім’ї. Про це говорив кардинал Сара під час відвідин французької єпархії Нантес. 

  Церква у цій країні вже кілька десятків років бореться з проблемою недостачі священників. Нових покликань не може бути, якщо християнські сім’ї не мають дітей або не створюють умов, за яких молодь могла б почути голос Бога, якщо не вчать їх молитись.

 • 28 Квітень 2022 (17:26)

  Сьогодні ми бачимо, як ворог масово виганяє синів і дочок України. Буквально вчора офіційні джерела російської сторони проголосили, що Росія вигнала, депортувала з України вже більше ніж мільйон громадян України, з яких майже двісті тисяч – це діти. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у своєму щоденному воєнному зверненні у 64-й день війни росії проти України.

  У цей день Глава УГКЦ роздумував над тихістю, про яку йдеться у Блаженствах Ісуса Христа.

 • 28 Квітень 2022 (17:27)

  Суспільно-політичні, церковні та екуменічні наслідки війни, роль жінки в Церкві, дипломатична служба Святого Престолу та імплементація нової Апостольської Конституції про Римську Курії були серед тем чергової сесії Ради Кардиналів.

 • 29 Квітень 2022 (15:35)

  У дні Світлого тижня Блаженніший Святослав відвідав парафії УГКЦ на Черкащині, щоб привітати всіх мешканців Шевченкового краю з найбільшим християнським святом Пасхи Господньої.

  У храмі Покрову Пресвятої Богородиці в Черкасах Глава УГКЦ поспілкувався з парафіянами та вимушено переселеними особами. Тут знайшли для себе тимчасове місце перебування мешканці Краматорська і Слов’янська, а також Харківщини і Херсонщини.

 • 29 Квітень 2022 (15:37)

  Святіший Отець Франциск, поблагословивши рішення Синоду Єпископів УГКЦ, призначив владику Браєна Байду правлячим єпископом Торонтської єпархії УГКЦ.

  До моменту призначення єпархом Торонтським владика Браєн Байда був правлячим єпископом Саскатунської єпархії УГКЦ та апостольським адміністратором вакантного осідку Торонтської єпархії УГКЦ.

  Апостольським адміністратором вакантного осідку Саскатунської єпархії УГКЦ Папа Франциск призначив владику Лаврентія Гуцуляка, митрополита і архиєпископа Вінніпезького УГКЦ.

 • 29 Квітень 2022 (15:38)

  В інтерв’ю для радіо Архидієцезії Кельну «Domradio.de» очільник Папської Ради сприяння єдності християн кардинал Курт Кох поділився своїми думками про діалог з православ’ям. «Я ніколи не полишу надію, що діалог принесе плоди, – зазначив він. – Але я вважаю, що в діалогах нам слід нарешті обговорити питання, які ми відкладаємо вбік: це питання стосунків між Церквою і державою».

 • 29 Квітень 2022 (15:46)

  Згромадження Воплоченого Слова запрошує на Духовні вправи для чоловіків та жінок згідно методу св. Ігнатія з Лойоли з 6 по 10 травня 2022.

  Ця духовна практика дозволяє:

  – краще пізнати Бога, щоб більше Його любити,

  – відкрити Божу волю щодо себе та укріпитися, щоб слідувати за нею,

  – відновити духовні сили,

  – впорядкувати духовне життя,

  – зробити чи осмислити свій життєвий вибір.

 • 30 Квітень 2022 (11:13)

  Питання «Де є Бог у час війни?» у ці великодні дні звучить в Україні особливо. І Воскресіння Христове дає певну відповідь на це питання з глибини сердець мільйонів людей: Він – тут, в Україні, з нами і серед нас. Болить нашими ранами, плаче нашими сльозами, воює і допомагає нашими руками.

 • 30 Квітень 2022 (11:15)

  Приймаючи учасників пленарної асамблеї Папської академії соціальних наук, Папа говорив про цінність сім’ї, дар піклування та умови, щоб наново відкрити красу сім’ї.

Сторінки

Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць